2014/10/4-5 Grosses Wiesbachhorn

Výborná předpověď na víkend a překvapivé zjištění, že Heinrich-Schwaiger Haus je letos ještě i začátkem října otevřený (a má volno), nám určily jasný cíl – Grosses Wiesbachhorn (3564 m n. m.)!

Na parkoviště pod Kesselfall Alpenhausem (1060 m n. m.) přijíždíme až za tmy. Stojí tam jediná dodávka, ve které bydlí nějaký sjetý Francouz, který si chce moc povídat. Po chvíli šmejdění kolem parkoviště s čelovkama stavíme stan přímo na asfalt a jdeme na kutě. Ráno jsme si mírně přispali, takže máme tak trochu stresík, abychom stihli první autobus, který jede v 8:10, ale klaplo to. Před devátou tedy vystupujeme u přehrady Mooserboden (2036 m n. m.) a hurá na kopec. První zastávkou je již zmíněný Heinrich Schwaiger Haus (2802 m n. m.). Cesta nahoru k chatě je docela namrzlá a pod chatou začíná ležet první sníh, ale zároveň i poprvé vidíme sluníčko. Je nádherně a na slunci i v té výšce docela teplo. U chaty dáváme voraz a padá rozhodnutí, že vrchol dáme už dneska. Co taky tady, když je teprve 11 dopoledne, že ano…

Už na chatu se nám od přehrady šlo docela blbě a cesta na vrchol není rozhodně lepší, spíš naopak. Mám pocit, že mi někdo sedí na prsou… Za chatou je krátký zajištěný úsek, potom následuje choďák po skále a hřeben Kaindlgrat už je celý pod sněhem. Nasazujeme mačky a po hřebeni jdeme vlastně až na vrchol. Vrcholový úsek je docela strmý, tady přichází ke slovu i cepín. Už jsme na kopci sami, jsme tu relativně pozdě a navíc nám všichni utekli i díky tomu, jak jsme dneska tak dejchavičný. Na chatu se vracíme až okolo páté hodiny a po pár weizenech jsou všechna „příkoří“ zapomenuta a zůstává jen to pěkné :-).

Druhý den dodatečně oceňujeme to, že jsme na kopec vyběhli už v sobotu. Je mlha a mraky, vrchol není vidět, takže nás nikterak nemrzí, že nás čeká už jenom sestup.

Užitečné odkazy:

Grosses Wiesbachhorn   http://www.summitpost.org/grosses-wiesbachhorn/150852

Heinrich-Schwaiger Haus   http://www.davplus.de/schwaigerhaus

Počasí v oblasti   http://www.bergfex.at/sommer/kitzsteinhorn-kaprun/wetter/

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s