2019/04/27-05/10 Řecké ostrovy

Nápad cestovat po řeckých ostrovech jsem měl v hlavě už dlouho. Letos na jaře se ho konečně povedlo zrealizovat. Z nějakého celkem iracionálního důvodu mě nejvíc lákaly Kyklady. Výběr konkrétních ostrovů byl do značné míry určen časovým omezením daným pracovními povinnostmi a z toho plynoucí dostupností vhodných letů a trajektových spojení mezi jednotlivými ostrovy. Odlétali jsme z Vídně na Santorini a vraceli se z Naxosu do Prahy.

Santorini je opravdu krásný ostrov, ale zároveň neskutečný turistický masakr i mimo hlavní sezónu. Nechci si ani představovat, jak to tam musí vypadat uprostřed léta. Ze Santorini jsme se lodí přesunuli na Ios. Většina turistů naštěstí jela ze Santorini rovnou na Mykonos a na Iosu jich vystoupilo jen pár. Díky tomu jsme tam zažili báječnou předsezónní ospalou atmosféru. Původní plán byl pokračovat na malý ostrov Sikinos, ale paní domácí na Iosu nám to rozmluvila, ať pokračujeme až na Folegandros. Měla pravdu, na Sikinosu bychom se asi začali kousat nudou hodně brzy. Folegandros, a zejména jeho „hlavní město“ ležící vysoko na útesu, je kouzelný. Bohužel jsme se tam díky špatnému počasí a nejezdícím trajektům zdrželi déle než jsme původně počítali a na následující Paros nám zbylo jen něco málo přes jeden den. Z Parosu jsme pokračovali do konečné destinace, na Naxos. Naxos je největší z Kyklad a kromě krásného hlavního města má i velmi pěkné vnitrozemí, které je na rozdíl od menších ostrovů krásně zelené a úrodné.

Před odletem jsme měli zařízené pouze letenky tam a zpět a první ubytování na Santorini. Zbylé věci, jako je další ubytování, lodní lístky, nebo půjčení auta, nebyl problém řešit až na místě. To je jedno z kouzel předsezónního cestování.

Užitečné odkazy:

Řecké trajekty    https://www.greekferries.gr/

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s